Box Office za oceanem czyli lista przebojów filmowych w USA

AKTUALNOŚCI, FILM, GWIAZDY, ROZRYWKA, ŚWIAT

Dziś pora na relacje o najnowszej liście box office USA, z dni 15-17 czerwca. Wygląda na to, że w weekend niewiele się w tej materii działo, bo na dwóch pierwszych miejscach znajdują się nadal te same produkcje. Króluje propozycja dla młodszej widowni, (chociaż starsi też nie pogardzą) „Madagaskar 3”. Dalsze przygody Alexa, Glorii, Melmana i Marty’ego, czyli zwariowanych zwierząt z nowojorskiego ZOO, zebrały przez ostatnie dni 34mln dolarów.

Dużo mniej zebrał film będący na podium zaraz za animacją DreamWorks, „Prometeusz”, długo wyczekiwany film Ridley’a Scotta. Jest to pierwszy film science-fiction tego reżysera, od czasu „Łowcy androidów”, którego akcja nawiązywać będzie do serii o Obcym. Na 3. i 4. Miejscu box office’u uplasowały się „Rock of Ages” i „Spadaj, tato” (pierwszy tydzień wyświetlania). Filmy zgarnęły kolejno po 14,4 i 13,5 mln dolarów, deklasując tym sposobem „Królewnę Śnieżkę i łowcę” oraz „Facetów w czerni 3”.

Natomiast film „Moonrise Kingdom”, który wyświetlany jest w niewielu kinach, a grają w nim właściwie sami znani aktorzy (m.in. Bruce Willis i Edward Norton), po czterech tygodniach wyświetlania, znalazł się na pozycji 9. W ciągu kilku najbliższych dni, w Ameryce, pojawią się nowe filmy, które mogą sporo namieszać na tej liście. Będą to m.in. animacja „Merida Waleczna”, „Abraham Lincoln”(horror!) i „Zakochani w Rzymie” (Woody Allen).

Anna Sokół

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry