Czas superbohaterów w kinach …

AKTUALNOŚCI, FILM, GWIAZDY, POLSKA, ROZRYWKA, ŚWIAT

Jakiś czas temu pisaliśmy o najnowszym filmie Marca Webba, „Niesamowity Spider-Man” z Andrew Garfieldem, a także kolejnym Batmanie (podobno Christian Bale wystąpi w tej roli ostatni raz). W sieci mnożą się informacje na temat powrotu do starych, sprawdzonych superbohaterów.

sxc

Wielu reżyserów staje przed wyzwaniem odnowienia wizerunków m.in. komiksowych sław. Zack Snyder, reżyser m.in. „300” i „Watchmen: Strażnicy”, podjął się ambitnego zadania stworzenia nowego filmu i Supermanie. Dla tych (pewnie nielicznych), którzy go nie znają, bądź nie pamiętają, przypominamy, iż jest to postać z komiksów Joe Shustera i Jerry’ego Siegela.

Po raz pierwszy pojawił się w 1938 roku i, zarówno w komiksach jak i w filmach, zagościł na dobre. Znalazł się nawet na pierwszym miejscu superbohaterów magazynu Empire. Film Snydera, „Man of Steel”, zaplanowany jest na 2013 rok. Tytułową rolę Clarka Kenta/Supermana (chłopiec został wysłany na Ziemię, przygarnęli go wieśniacy) zagra Henry Cavill („Gwiezdny pył”). W role jego ziemskich rodziców wcielą się Kevin Costner i Diane Lane. Zagra także Russell Crowe.

Jednak najciekawszą informacją jest fakt, że współproducentem filmu jest Christopher Nolan, czyli reżyser „Batmana”, „Incepcji” i „Prestiżu”. Osobą, która tworzyła dla niego muzykę do dwóch pierwszych z ww. filmów, jest sam Hans Zimmer. Najwidoczniej panowie lubią ze sobą pracować, bo kompozytor został zatrudniony do stworzenia muzyki na potrzeby „Man of Steel”. Reżyser, Zack Snyder, do tej pory pracował tylko z Tylerem Batesem. Światowa premiera 13 czerwca przyszłego roku.

Anna Sokół

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry