Ostatni w tym sezonie koncert w Filharmonii Wrocławskiej

AKTUALNOŚCI, KONCERTY, MUZYKA, POLSKA, ROZRYWKA

Filharmonia Wrocławska im. Lutosławskiego zaprasza na ostatni w tym sezonie artystycznym koncert symfoniczny Wrocławskiej Orkiestry Barokowej. Już w tę niedzielę, tj. 24 czerwca, usłyszeć będzie można jedne z najważniejszych i najlepszych dzieł klasycyzmu. Zespół instrumentów historycznych, z obszerną obsadą i pod dyrekcją holendra Jaapa ter Lindena, zaprezentuje „VII Symfonię” Beethovena i „Concerto” Mozarta.

Photo: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Wrocławskiej - fot. S.Przerwa


Dyrygent specjalizuje się w wykonywaniu muzyki dawnej. Na klarnecie zagra Toni Salar – Verdu, a kierownictwem artystycznym zajął się Jarosław Thiel. Salar – Verdu to artysta, który od lat zajmuje się instrumentami historycznymi. Bilet ulgowy będzie można kupić za 30zł, normalny 46zł, natomiast VIP 60zł, wejściówka 15zł. Zakupu można dokonać m.in. online, poprzez stronę Filharmonii. Koncert zaczyna się o godzinie 18.

Wrocławska Orkiestra Barokowa została założona w 2006 roku przez Andrzeja Kosendiaka, dyrektora Filharmonii. To jedyny zespół filharmoniczny w Polsce grający na instrumentach historycznych. Repertuar mieści się między wczesnym barokiem, a wczesnym romantyzmem. W styczniu 2010 roku Orkiestra wydała debiutancką płytę z symfoniami czeskich klasyków, za co dostali Fryderyka 2011 w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. Niedawno ukazała się płyta z „Porami dnia” Haydna.

Anna Sokół

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry