Muppety z „Ulicy Sezamkowej” znowu w akcji

AKTUALNOŚCI, FILM, HUMOR, MEDIA, ROZRYWKA, TELEWIZJA

20th Century Fox, jedna z głównych amerykańskich wytwórni filmowych (odpowiedzialna m.in. za sagę „Gwiezdne wojny”), planuje ponownie wprowadzić na duży ekran bohaterów „Ulicy Sezamkowej”. Premiera pierwotnej wersji miała miejsce w listopadzie 1969 roku w National Education Television.


Program jest doskonałym przykładem wykorzystania edukacji rozrywkowej w edukacji najmłodszych. Bohaterowie „Ulicy Sezamkowej” to zabawne muppety, czyli lalki teatralne, stworzone przez amerykańskiego lalkarza Jima Hensona. W Polsce Kermit i jego towarzysze pojawili się w latach 90. ubiegłego wieku. W tamtym roku powstał film „Muppety”, z głównymi rolami Kermita i Panny Piggy.

Partnerowali im prawdziwi aktorzy, Jason Segel, Amy Adams i Chris Cooper. Film został nagrodzony Oscarem za najlepszą piosenkę w 2012 roku. Kermit i Panna Piggy byli również jednymi z wielu gwiazd, które wzięły udział w ostatniej gali rozdania Oscarów. Za wprowadzenie Muppetów na duży ekran odpowiedzialna była wytwórnia Walta Disney’a.

Produkcją fabularnej wersji „Ulicy Sezamkowej” zająć ma się Shawn Levy, odpowiedzialny za scenariusz jest Joey Mazzarino (w 1998 brał udział w tworzeniu oryginału). Będzie to trzecia fabularna część „Ulicy Sezamkowej” W roku 1985 powstał film „Ulica Sezamkowa: Łapać tego ptaka”, a w 1999 „Elmo”.

Anna Sokół

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry