Powrót potworów i spółki?

AKTUALNOŚCI, FILM, HUMOR, POLSKA, ROZRYWKA, ŚWIAT

Wydawało się już, że bohaterowie kultowej animacji „Potwory i spółka” na dobre skupili się na swojej pracy, w fabryce przerabiającej krzyk dziecka na energię, i nie zamierzają wracać na duży ekran. Bajka, stworzona wspólnymi siłami wytwórni Disney’a i Pixar, premierę miała ponad 10 lat temu.

Straszak Sulley i jego przyjaciel Mike, mieszkańcy Monstropolis, zawładnęli sercami dzieci na całym świecie. Teraz powracają w bajce „Potwory i spółka 2”. Na ekrany kin wejdzie już 5 lipca 2013 dzięki pomocy Forum Film Poland. Ta bajka również będzie efektem wspólnej pracy Disney’a ze studiem Pixar. Reżyserią zajmie się Dan Scanlon, a głosów udzielą m.in. John Goodman, Ken Jeong i Steve Buscemi. Mało wiadomo na temat akcji filmu, mówi się jednak o tym, że nie będzie to kontynuacja, a prequel „Potworów i spółki”.

Widzowie prawdopodobnie zobaczą jak Sulley i Mike poznali się podczas studiów na Uniwersytecie Strachu, który miał przygotowywać do pracy w fabryce. Podobno ich znajomość zaczęła się niezbyt miło i przez jakiś czas byli wrogami, dopiero z czasem zostając przyjaciółmi. Dla przyjaznych potworów, nakręcenie tej bajki, to ogromna szansa na wielki powrót. Należy jednak pamiętać, że Ci, którzy jako małe dzieci, zachwycali się bajką, teraz są dorosłymi ludźmi, a nowe pokolenie niekoniecznie zrozumie fenomen tej bajki.

Oby jednak Mike’owi i jego przyjaciołom udało się powrócić w wyśmienitym stylu. Szanse na to są spore. Wystarczy przykład „Toy Story 3”, studia Pixar, które również powstało wiele lat po poprzednich częściach, lecz utrzymuje równie wysoki poziom.

Anna Sokół

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry