Adamczyk w Bitwie pod Wiedniem

AKTUALNOŚCI, FILM, GWIAZDY, POLSKA, ROZRYWKA

Piotr Adamczyk lubi ambitne role. Gdy nie gra w polskich komediach romantycznych, występuje w filmach biograficznych i historycznych. Był już papieżem Janem Pawłem II i Fryderykiem Chopinem. Od 12 października 2012 będziemy mogli oglądać go w kolejnej historycznej odsłonie. Wtedy, bowiem do polskich kin wejdzie dramat historyczny „Bitwa pod Wiedniem”.

stock.xchng

Adamczyk wciela się w rolę Leopolda I Habsburga (króla Węgier i Czech, arcyksięcia Austrii, a później nawet cesarza rzymsko-niemieckiego). Aktor przyznał, że rola zmanierowanego władcy była dla niego wyjątkowa. Mógł wykorzystać swój talent komediowy, bo jak sam mówi, cesarz był człowiekiem „z habsburską wargą, sepleniącym i śliniącym się.” Mimo przemiany, dokonanej dzięki relacji z księdzem Markiem, cesarz do końca pozostaje tchórzem. Piotr Adamczyk początkowo miał zagrać Karola Lotaryńskiego, nie był jednak w stanie pogodzić tej roli z innymi przedsięwzięciami (rola jest bardziej rozbudowana niż kreacja cesarza Leopolda).

W produkcji Renzo Martinelliego pojawi się więcej polskich aktorów, m.in. Jerzy Skolimowski (Jan III Sobieski), Daniel Olbrychski, Borys Szyc, Wojciech Mecwaldowski i Alicja Bachleda – Curuś. Wszyscy zagrali w języku angielskim. Adamczyk przyznał, że nie sprawiło mu to problemu, gdyż jest przyzwyczajony do gry w obcych językach, jednakże jest to inna praca niż rola w rodzimym języku. Obok naszych aktorów pojawił się m.in. laureat Oscara Murray Abraham.

Anna Sokół

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry