„Czarny Album” Brygady Kryzys na tegorocznym Open’erze

AKTUALNOŚCI, GWIAZDY, KONCERTY, MUZYKA, POLSKA, ROZRYWKA

Skoro Metallica może ruszyć w trasę koncertową ze swoim „Czarnym Albumem” to Brygada Kryzys może zagrać swój na jednym z największych festiwali muzycznych w Polsce i Europie. Tym bardziej, że w tym roku przypada trzydziesta rocznica wydania tego kultowego krążka, uznawanego za najważniejszą polską rockowa płytę lat osiemdziesiątych.

I to nie tylko dlatego, że był to pierwszy punkrockowy album wydany w oficjalnym obiegu w dodatku w samym środku stanu wojennego, ale przede wszystkim dlatego, że po trzydziestu latach brzmi tak samo świeżo i oryginalnie. Wygląda więc na to, że w tym roku mamy w Polsce prawdziwy urodzaj na „Czarne Albumy” live.

Wraz z wiadomością o jubileuszowym koncercie Brygady Kryzys na open’erowej World Stage ogłoszono listę kolejnych osiemnastu artystów, którzy w tym roku pojawiają się na Heineken Open’er Festival. W większości są to polskie zespoły, ale nie zabraknie także gości z Czech, Węgier i Łotwy.

Heineken Open’er Festival odbędzie sie już po raz jedenasty na Lotnisku Gdynia-Kosakowo w dniach 4-7 lipca. Największymi gwiazdami tegorocznej edycji są bez wątpienia Björk, wracający do koncertowania po rocznej przerwie Franz Ferdinand i The Mars Volta. W ciągu czterech dni na ośmiu festiwalowych scenach zaprezentują się jednak dziesiątki artystów, wywodzący się z różnych muzycznych środowisk.

Monika Kapela

Źródło:
opener.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry