Nowy wirus „Android Security Suite Premium” jest powiązany z Zeusem!

AKTUALNOŚCI, INTERNET, POLSKA, STRONY WWW, ŚWIAT

Firma Kaspersky, zapewniająca swoimi produktami ochronę przed zagrożeniami płynącymi z sieci ostatnio wyśledziła bardzo szkodliwy program, który uniemożliwia poprawne działanie systemu Android. Wirus ukrywa się pod postacią fałszywej aplikacji o nazwie „Android Security Suite Premium” i jest najprawdopodobniej dziełem twórców okrytego niesławą „Zeusa”.

Zgodnie z analizami przeprowadzonymi przez specjalistów z Kaspersky Lab, zadaniem wirusa jest przechwytywanie SMS-ów, przychodzących do zainfekowanego urządzenia i wysyłanie ich na zdalny serwer. Kiedy użytkownik uruchomi program, momentalnie wyświetla mu się charakterystyczne logo, którym bardzo często posługiwali się autorzy szkodliwych aplikacji.

Specjaliści twierdzą, że nie jest to jednak klasycznym program scareware, a stanowi najnowszą wersję podzespołu Trojana „Zeus” i może zostać wykorzystywana do autoryzowania transakcji w wielu bankach, tj. ich okradania. W celu zabezpieczenia się przed podobnymi atakami, firma Kaspersky zaleca unikać użytkownikom oprogramowania dla Androida z innych źródeł niż Google Play.

Źródło: Kaspersky.

Powiązane wpisy

 • Asia

  Wydaje mi się, że już powinno się z jakiegoś korzystać. Ostatnio zauważyłam, że przeglądając niektóre strony potrafią się same apki instalować w tle, bez pytania użytkownika o zgodę..

 • maciek

  Właśnie zaczynam się zastanawiać nad tym, czy może nie zaaplikować sobie jakiegoś antywira w galaxy s2. Troszkę za dużo tego syfu zaczyna się robić na smartfony..

 • efime

  No właśnie, unikanie apek spoza Marketu wcale nie jest w 100% chroniącym nas sposobem. Pomimo wielu sposobów weryfikacji aplikacji do google play i tak trafiają zaśmiecone, dlatego warto dodatkowo zabezpieczać się antywirem.

 • Aga

  Przypomina trochę wira z windowsa. Faktycznie chyba warto będzie powoli rozglądać się za jakimś lekkim i skutecznym antywirem na adnka

 • Mateusz

  No pięknie. Niedługo antywirus zacznie być nieodłącznym elementem smartfona z andkiem. Niestety, z tego co widać (bo masa apek z marketu ma wbudowany syf) sama ostrożność dużo nie pomoże..


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry