Egzamin gimnazjalny po nowemu.

AKTUALNOŚCI, NAUKA, POLSKA

Egzamin gimnazjalny stanowi sprawdzenie stopnia wykorzystywania wiadomości i umiejętności nabytych podczas trzyletniej nauki w gimnazjum. W latach 2002- 2011 egzamin składał się z trzech zasadniczych części: humanistycznej, matematyczno- przyrodniczej i językowej, z której każdorazowo można było uzyskać 50 punktów.

stock.xchng


Formuła egzaminu gimnazjalnego zmieniła się wraz z rokiem 2012, gdzie każda z jego części została rozszerzona o dodatkowe przedmioty w tym zakresie, jego wyniki zaczęto podawać w procentach.

Prawie połowa trzecioklasistów, zamieszkująca województwo śląskie zmierzyła się w kwietniu bieżącego roku z nową formułą egzaminu. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Jaworznie opublikowała niedawno podsumowanie jego wyników.

Pierwszy raz uczniowie rozwiązywali oddzielnie zadania z języka polskiego, historii czy wiedzy o społeczeństwie. Matematyczno- przyrodnicza część również została podzielona na odrębne arkusze.

Wyniki śląskich uczniów wpisały się nie najgorzej w tabele wyników, gdyż każdy statystyczny egzaminowany zaliczył test na 66%. Zdecydowanie gorzej plasowały się wyniki z części matematycznej, bo zaledwie na 45%. Nie można jednak narzekać na niski poziom wiedzy uczniów, gdyż egzamin z matematyki był bardzo trudny- tłumaczą wielokrotnie nauczyciele.

Joanna Kukowska

Źródło: OKE

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry