4. Festiwal Zwiastunów Filmowych od 13-15 lipca w Wałbrzychu

AKTUALNOŚCI, FILM, MEDIA, POLSKA, ROZRYWKA, WYDARZENIA KULTURALNE

Już w te wakacje, w dniach 13-15 lipca, w Wałbrzychu odbędzie się 4. Festiwal Zwiastunów Filmowych. Miasto, w którym niestety rzadko podejmuje się takie inicjatywy, ożyje i chętnie ugości kinomaniaków. Trzy pierwsze edycje festiwalu odbyły się w Łęczycy pod Łodzią i Trzebnicy.

sxc


Udało im się zebrać sporą grupę widzów zainteresowanych tym gatunkiem. Podczas festiwalu będzie można przedpremierowo zobaczyć „Bez wstydu” Filipa Marczewskiego, a także Wałbrzych w kadrze, czyli filmy „Komornik” i „Sztuczki”. Znajdzie się też coś dla całych rodzin. Wyświetlony zostanie film Jacka Bławuta „Wirtualna wojna”, oprócz tego „Noise and resistance” i trylogię „Władcy pierścieni”.

Do tego najlepsze animacje studia Se-ma-for, przeglądy produkcji studentów szkół filmowych z Łodzi, Katowic i Warszawy, filmy nieme z koncertami muzyki na żywo, oraz produkcje prezentowane na Ogólnopolskim Festiwalu Kina niezależnego w Łodzi. Każdy chętny będzie mógł wziąć udział w warsztatach filmowych i wystawach.

Oficjalne otwarcie 4. Festiwalu Zwiastunów Filmowych odbędzie się o godzinie 21.00, 13 lipca, wcześniej wyżej wspomniana prezentacja „Bez wstydu” i spotkanie z twórcami. Artystami, którzy się pojawią będą m.in. aktor Andrzej Chyra, multiinstrumentalista Adam Dąbek czy Mamadou Diouf. Organizatorami festiwalu są Teatr Sztuk, Gmina miasta Wałbrzych i Fundacja Miasto Kultury. Poprzez stronę Festiwalu można zgłosić swój udział. Ten, kto znajdzie się na liście i weźmie udział w wydarzeniach ma szansę na nagrody.

Serdecznie zapraszamy!

Anna Sokół

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry