Prequel „Czarnoksiężnika z krainy Oz”

AKTUALNOŚCI, FILM, ROZRYWKA, ŚWIAT

Chyba wszyscy doskonale pamiętamy Stracha na Wróble, Tchórzliwego Lwa i Cynowego Drwala, czyli trzech wiernych towarzyszy małej Dorotki, z powieści Franka Bauma. „Czarnoksiężnik z krainy Oz” był pierwszą częścią cyklu. W 1939 roku, na podstawie książki, powstał film. W rolę Dorotki, która dzięki magicznym trzewiczkom przedostaje się do świata baśni, wcieliła się Judy Garland.

Film otrzymał nawet dwa Oscary, za najlepszą muzykę oryginalną w 1940 roku i za najlepszą piosenkę („Over the Rainbow”). Teraz w sieci ukazała się pierwsza grafika przedstawiająca Jamesa Franco w nowym filmie o czarnoksiężniku. Film, w reżyserii Sama Raimiego, nosi tytuł „Oz the Great and Powerful” i opowiada o młodości Czarnoksiężnika z Oz. Iluzjonista Oscar Diggs i jego towarzysze (asystent i małpka Finley) zmuszeni są opuścić cyrk.

Przez przypadek trafiają do Oz, a tam wszyscy myślą, że iluzjonista jest wielkim czarnoksiężnikiem, co wplątuje go w konflikt z tamtejszymi czarownicami. Jak widać film, za który odpowiedzialne jest studio Disney’a, to prequel tego z roku 1939. Oprócz Jamesa Franco zobaczymy Mile Kunis, Rachel Weisz i Michelle Williams. Premiera w marcu 2013.

Anna Sokół

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry