Apel Środowisk Filmowych

AKTUALNOŚCI, FILM, MEDIA, POLSKA, ROZRYWKA

W ubiegłą niedzielę zakończyło się zbieranie podpisów pod Apelem Środowisk Filmowych, który został skierowany do pana Bogdana Zdrojewskiego, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Środowisko filmowe domaga się od ministra wyjaśnień celów i zasad przeprowadzanych w obecnym okresie przekształceń w polskim przemyśle filmowym (np. niedawno pisaliśmy o połączeniu Teatru Dramatycznego i Teatru Na Woli).

sxc


Najważniejsze polskie studia i wytwórnie filmowe już uległy zmianom pod względem organizacyjno-prawnym, a cały proces, wg. ustawy, ma zakończyć się do 31 grudnia 2012 roku. Środowisko filmowe chce wspólnej debaty dotyczącej dalszej działalności tych instytucji. Warto dodać, że przekształcenia nie wywodzą się z ustawy o kinematografii z 2005 roku, lecz z jej ubiegłorocznej nowelizacji (przyjętej bez wyjaśnień).

Inicjatorem Apelu jest Stowarzyszenie FILM 1,2. Zwracało się ono do ministra w tej sprawie już dwukrotnie, jednak z miernym skutkiem. Apel został podpisany m.in. przez Kazimierza Kutza, Andrzeja Fidyka i Marcina Wronę. Apel został złożony w MKiDN.

Anna Sokół

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry