Zespół Placebo oskarżony!

AKTUALNOŚCI, MEDIA, ŚWIAT

Rockowo- alternatywny brytyjski zespół Placebo wykorzystała zdjęcie pewnego 12- letniego chłopca na swoim albumie w 1996 roku. Płyta odniosła ogromny sukces, wpisując się na 5 miejsce brytyjskiej listy przebojów i osiągnęła wysokie wyniki sprzedażowe.

Po 16 latach chłopiec ze zdjęcia ujawnia się jako David Fox, twierdząc, że nie wyraził zgody na umieszczenie swojej podobizny na okładce płyty Placebo. Uważa, że z tego powodu był prześladowany przez swoich rówieśników i żąda od zespołu rekompensaty za wyrządzone mu w przeszłości krzywdy. Data planowanego procesu, który Fox chce wytoczyć Placebo nie jest jeszcze znana, wiadomo jednak, że ma się on odbyć w przyszłym miesiącu.

Placebo wstrzymało się od komentarzy na temat zarzutów, ale menadżer zespołu skierował oskarżyciela w stronę wytwórni fonograficznej.

Joanna Kukowska
Źródło: The Times

Powiązane wpisy

  • szalej

    czerwona bluza zasłania prawie całą jego osobę. to ja powinnam domagać się profitów za rozporządzanie wizerunkiem bez mojej wiedzy i zgody.

  • szalej

    Nienormalny, dadzą mu tysiąc funtów żeby go uciszyć i zrekompensować straty jakie poniósł na proces i na tym się skończy.


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry