„Poznać i zrozumieć świat osób z autyzmem” – najnowszy projekt warszawskiego Kopernika.

AKTUALNOŚCI, POLSKA, STYL ŻYCIA, ZDROWIE I URODA

W związku z bardzo dużym poziomem niezrozumienia i braku akceptacji przy różnych zaburzeniach dotykających ludzi, Warszawskie Centrum Nauki Kopernik od 3 lipca rusza z programem „Poznać i zrozumieć świat osób z autyzmem” . Główną ideą akcji jest przybliżenie problemu autyzmu, a także wypracowanie wrażliwości i tolerancji względem tej i innych chorób.

Odwiedzający centrum, od wtorku będą mogli wejść do multimedialnej instalacji i przenieść się w świat widziany oczami osób z autyzmem. Urządzenie zostało wyposażone w lustro, które zniekształca obraz w sposób, w jakim odbierają go dotknięci chorobą.

Odbędzie się również projekcja filmu, który dokładnie ukazuje schorzenie, dając odbiorcy możliwość zrozumienia go. Ponadto można będzie wykonać eksperyment polegający na założeniu specjalnych okularów zmieniających obraz oraz opasek obciążających stawy, by choć trochę poczuć się w ciele osoby autystycznej. Zadaniem badanych będzie odnalezienie w książce telefonicznej numeru telefonu i zapisanie go na kartce, co z owymi niedogodnościami w cale nie jest takie proste.

Sensoryczna instalacja będzie przez tydzień uświadamiać osobom zdrowym zachowania osób cierpiących na autyzm. Jest pierwszą multimedialną instalacją dostępną dla odwiedzających Warszawskie Centrum Kopernika- mówi rzecznik Katarzyna Nowicka.

Źródło: Centrum Nauki Kopernik

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry