Zmiany w Google Play.

AKTUALNOŚCI, INTERNET, POLSKA, STRONY WWW, ŚWIAT

Google Play to internetowy sklep należący do Google zaopatrzony w rozmaite aplikacje, działające pod kontrolą systemu operacyjnego Android. Podczas konferencji Google I/O 2012 zaprezentowane zostały bardzo istotne zmiany dotyczące funkcjonowania i wyposażenia sklepu.

fot. play.google.com


Po zalogowaniu się na stronie play.google.com będzie można od razu zobaczyć wszystkie aplikacje, które mamy zainstalowane na naszym urządzeniu i w zależności od potrzeb i zachcianek, jednym kliknięciem możliwe będzie je odinstalowanie bądź ponowne zainstalowanie.

Korzystając z „Inteligentnych aktualizacji” udało się zmniejszyć aż o 2/3 rozmiar aktualizowanych plików, powodując, że na urządzenie będzie wysyłana jedynie ta część plików, która uległa zmianie, a nie całość- z czym stykaliśmy się dotychczas.
Dodatkowo, w walce z piractwem aplikacje będą najprawdopodobniej szyfrowane kodem, który będzie się zmieniał wraz z kolejnym urządzeniem.

Sklep posiada już 20 miliardów instalacji, które zostały poszerzone o filmy, e-booki oraz czasopisma. Wprowadzone zmiany na pewno powiększą i tak sporą już pulę użytkowników, wyrażających się w wartości 600 tyś.

Joanna Kukowska

Źródło: Google

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry