17. Festiwal Gwiazd w Miedzyzdrojach

AKTUALNOŚCI, FILM, GWIAZDY, POLSKA, ROZRYWKA, WYDARZENIA KULTURALNE

Od 4 do 8 lipca będzie trwać w Międzyzdrojach 17. Festiwal Gwiazd. W programie kolejnej edycji znajdą się wydarzenia teatralne ubiegłego sezonu, koncerty, wystawy i imprezy sportowe. Podczas Ceremonii Otwarcia, która odbędzie się drugiego dnia Festiwalu o 22.00, Waldemar Malicki, w Filharmonii Dowcipu, ukaże klasykę w XXI wieku.

Festiwal rozpocznie propozycja dla najmłodszych – dzieci będą mogły zobaczyć „Czarne stopy”, interpretację książki Seweryny Szmaglewskiej. Pod wieczór w Sali Teatralnej MDK odbędą się dwa spektakle (o 16.00 i 19.00) pt. „Księżyc i Magnolie”. W obsadzie znaleźli się Szymon Bobrowski i Olaf Lubaszenko. Pierwszy dzień festiwalu zakończy dwa pokazy filmu „Bokser” z Szymonem Bobrowskim i Anną Przybylską.

O 17.00 na Promenadzie Gwiazd czytanie bajek przez artystów. W nocy dwa pokazy „Listy do M.”, a oprócz ww. atrakcji wystawa obrazów Jana Wołka w MDK i „Happeningi” w wersji klasycznej pantomimy Teatru Mimoto. 6 lipca oprócz warsztatów pantomimy i czytania bajek przez artystów, odbędą się spektakle „Wielka Podróż Lulie”, „Co ja Panu zrobiłem, Pignon”, „Jekyll/Hyde”. O 12.30 Odbędzie się oficjalne odsłonięcie dłoni Zofii Czerwińskiej, Krystyny Sienkiewicz, Beaty Rybotyckiej, Anny Przybylskiej, Szymona Bobrowskiego i Waldemara Malickiego. Tego dnia także upamiętnienie w Alei Gwiazd Macieja Kozłowskiego.

Wieczorem w Amfiteatrze będzie można zobaczyć koncert Ani Rusowicz, a w Kinie EVA „Sztos 2” w reżyserii Olafa Lubaszenki. Następnego dnia organizatorzy festiwalu zaproponują dzieciom pierwszą część filmu „W pustyni i w puszczy”. O 11.00 na Stadionie Miejskim odbędzie się mecz piłki nożnej pod znakiem „Sport z Gwiazdami”.

Zostaną wystawione spektakle „Drugi rozdział”, „Zamknięty świat”. Od 22.00 będzie można zobaczyć film „Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć” Patryka Vegi, a oprócz tego koncert w Amfiteatrze, na którym wystąpią Marcin Diling, zespół Dziewczyny, Moja Adrenalina, Neo Retros oraz Marcin Wyrostek. Naturalnie, tak jak każdego dnia, odbędą się warsztaty pantomimy i wystawa biżuterii.

Ostatni dzień Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach, w porównaniu do poprzednich dni, będzie miał bardzo skromny repertuar. Rano dzieci zobaczą drugą część filmu „ W pustyni i w puszczy”. Teatr Mimoto wystawi „Happeningi”. Będzie to też ostatnia chwila na zobaczenie wystawy „Biżuteria poprzez wieki” i wystawy obrazów Jana Wołka. Nie jest możliwa rezerwacja biletów na festiwal.

Będzie można je kupić w kasach. Po więcej informacji dotyczących biletów oraz dokładnego programu całego festiwalu zapraszamy na stronę Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach.

Anna Sokół

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry