Czy Jackie Chan porzuci kino akcji?

AKTUALNOŚCI, FILM, GWIAZDY, POLSKA, ROZRYWKA, ŚWIAT

Miesiąc temu podczas festiwalu w Cannes świat obiegła wiadomość, że słynny aktor, urodzony na wyspie Hongkong (obecnie Chiny), Jackie Chan przechodzi na emeryturę. Informacja na pewno zmroziła serca niejednego fana tego aktora. Na szczęście jego deklaracja dotyczyła jedynie kina akcji.

Aktor powiedział, że na świecie jest za dużo przemocy, a on, mimo że lubi akcję i w wielu tego typu filmach zagrał (np. „Więzień”, „Draka w Bronksie”) nie lubi przemocy. Poza tym Jackie Chan uważa, iż jest już za stary na ten rodzaj filmów. Aktor zapragnął pozbyć się image’u, który towarzyszy mu praktycznie przez całą karierę. Pragnie być prawdziwym aktorem, a nie jedynie gwiazdą kina akcji. Teraz doszła do nas informacja, że Jackie Chan podpisał już kontrakt na nowy projekt.

Film nie ma jeszcze tytułu, ale mówi się, że będzie to komedia akcji! Scenarzystą i reżyserem filmu został Jay Longino („Wieczór kawalerski 2: Ostatnie kuszenie”). Jackie Chan zagra detektywa, który wpadnie na trop pewnego oszusta. Ten jest winien pieniądze właścicielom kasyn i teraz zmuszony jest do ucieczki. Jak łatwo się domyślić w poważne kłopoty wpadną obaj, zarówno oszust jak i detektyw. Czy film jest pierwszym małym krokiem Jackie Chana na drodze do porzucenia kina akcji na rzecz innego rodzaju produkcji? To się jeszcze okaże.

Anna Sokół

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry