Najnowszy wariant Trojana- Milicenso.

AKTUALNOŚCI, INTERNET, POLSKA, STRONY WWW, ŚWIAT

Specjaliści z SANS Internet Storm Center wykryli nową złośliwą aplikację, która przeprowadza atak na komputery z oprogramowaniem Windows poprzez tzw. „print bomb”. Oznacza to, że wirus zaraz po zainfekowaniu systemu podłącza się do drukarki komputera i przekazuje jej zlecenie wydrukowania kodu pewnego pliku wykonalnego.

fot. symantec


Zgodnie z analizą przeprowadzoną przez badaczy z SANS, program jest nowym wariantem konia trojańskiego o nazwie „Trojan. Milicenso”. Niektóre antywirusy wykrywają szkodnika jako Adware. Eorezo, w rzeczywistości jednak Symantec Eorezo jest aplikacją dołączoną do trojana i służy odwróceniu uwagi użytkownika od właściwego zagrożenia.

Wirus pojawia się na naszych komputerach jako załącznik do wiadomości e-mail, fałszywy kodek video bądź plik próbujący się automatycznie zapisać w systemie złośliwej strony WWW. Następnie umieszcza plik o losowej nazwie i rozszerzeniu .spl w domyślnym folderze kolejki wydruku, sprawiając, że podłączona do komputera drukarka, traktuje go jako polecenie wydruku, czego efektem jest wydruk dziesiątek stron kodu.

Specjaliści z SANS pragną podkreślić, że Trojan otwiera również nieautoryzowanym użytkownikom dostęp do zaatakowanego systemu Windows.

Źródło: Symantec

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry