Pięć uczelni uzyskało tytuł „Najbardziej innowacyjnych i kreatywnych w Polsce”

AKTUALNOŚCI, NAUKA, POLSKA

Pięć uczelni otrzymało tytuł „Najbardziej innowacyjnej i kreatywnej uczelni w Polsce w tworzeniu perspektyw zawodowych” w konkursie organizowanym przez Akademickie Centrum Informacyjne z Poznania. Dodatkowo uczelnie otrzymały certyfikat „Dobra Uczelnia – Dobra Praca”, którym mogą się posługiwać się w roku akademickim 2012/2013.

stock.xchng

W gronie wyróżnionych tytułem znalazły się: Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Politechnika Łódzka, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet w Białymstoku i Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.

Jak informuje Uniwersytet w Białymstoku, w tym roku w konkursie wzięło udział prawie 40 uczelni z całej Polski. Były one oceniane w oparciu o cztery kryteria: uczelnia widoczna w internecie (15 proc. punktów) nowoczesne technologie wykorzystywane w dydaktyce (25 proc. punktów) technologie ułatwiające studiowanie i dostęp do wiedzy (20 proc. punktów) tworzenie perspektyw zawodowych (40 proc. punktów).

„Jak co roku, kryteria oceny uczelni były bardzo szczegółowe i wymagały od najlepszych wykazania, że w procesie dydaktycznym i naukowym z sukcesem stosują nowoczesne rozwiązania informatyczne” – wyjaśnia rzecznik prasowy SGGW dr Krzysztof Szwejk.

W konkursie oceniano m.in. wykorzystanie nowoczesnych technologii w dydaktyce, w tym między innymi edukację poprzez internet, wyposażenie sal dydaktycznych, wykorzystywanie technologii ułatwiających studiowanie i dostęp do wiedzy.

Kapituła konkursu sprawdzała także użyte przez uczelnie technologie ułatwiające studiowanie i dostęp do wiedzy. Analizowano między innymi elektroniczne systemy rejestracji kandydatów na studia, e-dziekanat, elektroniczne indeksy, dostęp do zbiorów bibliotecznych on-line, korzystanie z elektronicznych baz danych oraz licencje darmowego dla studentów oprogramowania.

Ważnym elementem oceny było także tworzenie perspektyw zawodowych dla absolwentów oraz posiadane przez uczelnie certyfikaty i laboratoria akredytowane.

źródło: www.naukawpolsce.pap.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry