Wojewódzki i Figurski – nie bez echa w social media

AKTUALNOŚCI, INTERNET, SOCIAL MEDIA, STRONY WWW

Nie bez echa w social mediach przeszło zdjęcie z anteny programu Wojewódzkiego i Figurskiego – „Poranny WF”. Pisaliśmy na ten temat w ubiegłym tygodniu. Internauci nie byli zgodni w swoich opiniach. Część z nich krytykowała decyzję zarządu stacji, a część prezenterów i ich ubiegłotygodniowe wypowiedzi. Większość wpisów wymierzona była w którąś ze stron – podała agencja informacyjna „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów”, która przeprowadziła analizę.

Posty zamieszczane przez internautów to pełna paleta emocji. Case Wojewódzkiego i Figurskiego przełamał socialowe trendy, zwłaszcza na Facebooku. W medium, charakteryzującym się dynamiką i lakonicznością przekazu, pojawiały się wręcz elaboraty, w których komentujący uzasadniali swoje opinie.

W ciągu dwóch dni od ogłoszenia decyzji, w publicznych wypowiedziach na portalach społecznościowych pojawiło się aż 1,9 tys. postów, w których wystąpiło nazwisko Wojewódzkiego lub Figurskiego. Dziesiątki tysięcy internautów komentowało sprawę, nie wymieniając nazwisk prezenterów.

Najgoręcej zrobiło się na samym profilu Kuby, który jest piątym największym fan pagem w polskojęzycznej części Facebooka. Pod wpisem ze zdjęciem kałuży w konturach Polski, pojawiło się prawie 9 tysięcy lajków i niemal 1,4 tys. komentarzy. Wojewódzki napisał „W Polsce bycie człowiekiem sukcesu wymaga sporego aktorskiego wysiłku. Codziennie grasz główną rolę w kompleksach innych ludzi…”. To właśnie wzbudziło ogromną dyskusję, która wydrukowana, mogłaby być pokaźnych rozmiarów książką.

Wojewódzki swoim postem wzbudził głębokie zaangażowanie użytkowników. Analitycy „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów” obliczyli, że średnia znaków na jeden post wyniosła aż 216. Wiele z nich przekraczało 1000 znaków, co jest w takiej skali zjawiskiem spotykanym w realiach Facebooka bardzo rzadko.

Co sądzicie na ten temat?

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry