„Akcje Azjatyckie” w Poznaniu czyli kolejna edycja Malta Festiwal

AKTUALNOŚCI, MEDIA, POLSKA, ROZRYWKA, WYDARZENIA KULTURALNE

51 spektakli, artyści z 22 krajów i 26 przestrzeni festiwalowych – tak będzie wyglądała tegoroczna edycja Malta Festiwal, która rozpoczyna się w środę 3 lipca. Hasłem przewodnim festiwalu są w tym roku „Akcje Azjatyckie / Asian Investments”.


Poznań na 5 dni stanie się kulturalną stolicą nie tylko Polski, ale też Azji, ponieważ głównym celem tegorocznej odsłony festiwalu jest zwrócenie uwagi na coraz silniejszą obecność Azji we współczesnym świecie. W ramach tego wiodącego nurtu zaprezentują się więc azjatyccy artyści mieszkający w Europie oraz Europejczycy tworzący w Azji.

Innym ważnym nurtem festiwalu będzie prezentacja dorobku noblisty J.M. Coetzee. 5 lipca w Teatrze Wielkim im. St. Moniuszki w Poznaniu będzie miała miejsce światowa premiera Opery „Slow Man” z libretto na podstawie książki „Powolny człowiek” Coetzee. Podczas festiwalu zaprezentowany zostanie też spektakl „Hańba” na podstawie innego dzieła wybitnego noblisty, który po zakończeniu festiwalu odbierze tytuł doktora Honoris Causa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Podczas festiwalu pokazane zostaną także trzy przedstawienia wyreżyserowane przez Lecha Raczaka: „Marat/Sade”, „Dziady” i „Czas Terroru”, który w ten sposób po 20 latach pożegna się z funkcją dyrektora artystycznego festiwalu.

Jednak bez wątpienia najbardziej oczekiwanym, głównie przez wielbicieli muzyki, wydarzeniem tegorocznej Malty jest czwartkowy jedyny w Polsce koncert zespoły „Faith No More”.
Malta Festival potrwa do niedzieli 7 lipca.

Źródło:
http://www.malta-festival.pl/

Monika Kapela

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry