Gwiazdy rocka na Rock for People 2012

AKTUALNOŚCI, KONCERTY, MUZYKA, POLSKA, ROZRYWKA, WYDARZENIA KULTURALNE

Dzisiaj w czeskim Hradec Kralove rozpoczyna się Rock for People – największy czeski festiwal muzyki rockowej. Jak co roku, organizatorzy utworzyli rozległe miasteczko festiwalowe (tzw. FestivalPark), gdzie na ponad dziesięciu scenach zaprezentują się klasycy gatunku, od melodyjnego pop rocka po cięższe brzmienia hardrockowe.

Spośród zagranicznych artystów na scenie pojawią się m.in. Faith No More, , Franz Ferdinand, Crystal Castles, Dreadzone i The Kooks. David Koller, Aneta Langerova, Cocotte Minute, Lenka Dusilova i Mandrage będą reprezentować gospodarzy.

To już 18. edycja festiwalu, który każdego roku przyciąga światowych i rodzimych wykonawców. W zeszłym roku gwiazdami festiwalu był punk-rockowy kanadyjski zespół Sum 41 i My Chemical Romance z charyzmatycznym wokalistą Gerardem Wayem, a także znane z występów w Polsce brytyjskie trio White Lies, które promowało swój album Ritual.

Bilety są do zdobycia na miejscu festiwalu, w biurze Agencji Joytown we Wrocławiu i salonach prasowych w Kudowie Zdrój, przy granicy polsko-czeskiej.

Rock for People 2012 potrwa do 6 lipca.

Piotr Sitnik

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry