Historyczna seria na liście Billboardu

AKTUALNOŚCI, MEDIA, MUZYKA, RADIO, ROZRYWKA, ŚWIAT

Po raz pierwszy od trzydziestu pięciu lat trzej kolejni debiutanci królują na liście Billboard Hot 100. Ostatnim z nich jest Carly Rae Jepsen z singlem „Call Me Maybe”, który już drugi tydzień przoduje na liście. Singel kanadyjskiej wokalistki kontynuuje serię zapoczątkowaną przez „We Are Young” zespołu Fun i „Somebody That I Used to Know” australijskiego piosenkarza Gotye.

W 1977 r. po raz ostatni trzy kolejne utwory plasujące się na 1. miejscu listy były autorstwa debiutantów. Między 2 a 23 lipca na szczycie listy pojawiły się kolejno „Gonna Fly Now”, utwór Billa Contiego napisany na potrzeby kultowego filmu Rocky, „Undercover Angel” Alana O’Daya i „Da Doo Ron Ron” Shauna Cassidy’ego.

Jak powiedział dyrektor programowy nowojorskiego radia WHTZ Rick Dastur w wywiadzie dla Billboardu, sukcesowi nowych artystów dopomógł rozwój mediów społecznościowych na czele z Facebookiem i Twitterem. „Każde zetknięcie się widowni z utworem, czy to w formie teledysku, czy reklamy, czy postu w serwisie internetowym, napędza ich sukces w sposób dotąd niespotykany, a także ułatwia im zaistnienie w radiu”.

Piotr Sitnik

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry