Koniec zdjęć do „Wałęsy”

AKTUALNOŚCI, FILM, POLSKA, ROZRYWKA

Jak podało Polskie Radio, w nocy z soboty na niedzielę padł ostatni klaps na planie najnowszego filmu Andrzeja Wajdy pt. „Wałęsa”. Autorem scenariusza do obrazu jest wybitny pisarz Janusz Głowacki, a w postać laureata pokojowej Nagrody Nobla wcielił się Robert Więckiewicz. Jego żonę zagrała Agnieszka Grochowska.

stock.xchng


Na ekranie łącznie będzie można zobaczyć ponad 100 aktorów, wśród których są takie gwiazdy polskiej kinematografii jak Anna Seniuk, Agata Buzek, Krystyna Zachwatowicz, Iwona Bielska, Ewa Kolasińska, Bożena Dykiel, Adam Woronowicz, Zbigniew Zamachowski, Mirosław Baka, Cezary Kosiński, Andrzej Grabowski, Maciej Stuhr, Grzegorz Małecki, Michał Czernecki czy Marcin Hycnar.

Akcja filmu rozpoczyna się w 1970 roku, a kończy w 1989 sceną, gdy – w listopadzie – Lech Wałęsa wygłasza przemówienie w Kongresie Stanów Zjednoczonych, rozpoczynając je od słów: „My, naród”. Zdjęcia trwały 55 dni i rozpoczęły się 1 grudnia 2011 r. Obraz powstawał w Warszawie, Gdańsku i Żyrardowie. Premiera planowana jest na 15 stycznia 2013 r. Obecnie producenci poszukują dystrybutorów filmu na całym świecie.

Po zakończeniu zdjęć w poniedziałkowy wieczór w warszawskiej Villi Foksal odbył się z tej okazji uroczysty bankiet, na który poza twórcami przybył także sam minister kultury Bogdan Zdrojewski.

Źródło: Polskie Radio
Monika Kapela

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry