Nowy album Linkin Park. Mieszane opinie krytyków.

AKTUALNOŚCI, POLSKA, ŚWIAT

Living Things ukazał się 20 czerwca nakładem wytwórni Warner Bros Records . Jest to piąty studyjny album w historii grupy, która debiutowała w 2000 r. nagraniem Hybrid Theory, odnosząc ogromny sukces komercyjny (ponad 20 mln sprzedanych egzemplarzy).

Living Things to piąte z kolei wydawnictwo zespołu, które znalazło się na szczycie Billboard 200, po Meteora (2003), Collision Course (2004), Minutes to Midnight i A Thousand Suns.

Pomimo sukcesu komercyjnego, krytycy muzyczni przyjęli album z umiarkowanym entuzjazmem. Magazyn Rolling Stone wystawił wydawnictwu 3 gwiazdki w pięciogwiazdkowej skali, zwracając uwagę na melodyjność albumu i odejście od stylistyki rockowej. „Grupa wyraźnie znalazła inspirację w rapowych kawałkach z popowym podkładem”, napisał autor recenzji, Nick Catucci. W opinii S.E. Erlewine z Allmusic, który dał albumowi 3.5 gwiazdki, Living Things, pomimo dużo żywszego klimatu niż na A Thousand Suns, w zasadzie nie posunął się w stronę hardrockowego stylu grupy z pierwszych płyt na przełomie stuleci.

Piotr Sitnik

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry