We Wrocławiu uszyła ósma edycja Brave Festival

AKTUALNOŚCI, POLSKA, ROZRYWKA, WYDARZENIA KULTURALNE

W poniedziałek 2 lipca występem dzieci z 14 krajów świata rozpoczęła sie ósma już odsłona wrocławskiego Brave Festival. Jego organizatorem jest Teatr Pieśń Kozła, który od siedmiu lat zaprasza do Wrocławia artystów z egzotycznych zakątków świata, aby zaprezentowali swoje zwyczaje, obrzędy czy święte rytuały.

fot. brave festival 2012


Ideą festiwalu jest sprzeciw wobec wypędzeniom z kultury, a jego głównym celem – ratunek przed zapomnieniem dawnych tradycji i zwyczajów, których kultywowanie w kosmopolitycznym świecie XXI wieku staje sie coraz trudniejsze. Podczas tegorocznej edycji, odbywającej się pod hasłem Wtajemniczenia kobiet zaprezentowane zostaną najbardziej wartościowe projekty z udziałem kobiet z różnych zakątków globu.

Na Brave Festival składają się trzy nurty: nurt główny Brave, prezentujący unikatowe, ginące już tradycje z różnych zakątków świata, w tym roku głównie będące udziałem niezwykłych kobiet. Nurt drugi to Przegląd filmowy który poprzez niezwykłe dokumenty i filmy fabularne, często pokazywane w Polsce po raz pierwszy, ukazuje odwagę w różnych kontekstach na tle rozmaitych kultur, tradycji czy typowej dla konkretnego kraju bądź społeczeństwa obyczajowości. Trzeci element Brave Festival to program edukacyjny przeznaczony dla najmłodszych zatytułowany Brave Kids.

Tegoroczny festiwal potrwa do 7 lipca.

M.Kapela

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry