Możliwość monitorowania zdrowia Samsungiem GALAXY S III

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, GADŻETY, MOBILE, POLSKA, TECHNOLOGIE

Samsung opracował i opublikował w wybranych krajach nowoczesną aplikację umożliwiającą zbieranie i przetwarzanie danych związanych z naszym zdrowiem – w tym stężenia cukru we krwi, ciśnienia krwi, czy indeksu masy ciała. Aplikacja S Health jest dostępna w Google Play dla użytkowników Samsunga GALAXY S III ze Stanów Zjednoczonych, Korei, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Włoch i Hiszpanii.

fot. samsung


Dzięki połączeniu nowego GALAXY S III za pomocą Bluetooth lub USB z glukometrem, czy monitorem ciśnienia krwi, na bieżąco można śledzić i analizować wskaźniki swojego zdrowia. Aplikacja zbiera wszystkie wyniki z tych pomiarów i przedstawia je w formie czytelnych tabel, wykresów i grafik. Użytkownik może również analizować swoje dane przez dłuższy okres czasu, sprawdzać archiwalne wyniki oraz wprowadzać dane ręcznie, gdy jest na diecie lub w trakcie kuracji antybiotykowej.

Codzienne życie prowadzone w zdrowy i przyjazny dla naszego organizmu sposób, może być wyzwaniem. Dlatego nasza aplikacja umożliwia ustalenie celów zdrowotnych, do których dążymy. Następnie wynikami możemy się podzielić na Facebooku lub Twitterze. To nowe wyzwanie dla fanów grywalizacji i nie tylko – powiedział Jarosław Szponar, Application Specialist w Samsung Electronics Polska.

Oprócz Stanów Zjednoczonych, Korei i Europy Zachodniej, Samsung planuje w niedługim czasie wprowadzać aplikację na kolejne rynki.

źródło: samsung

Powiązane wpisy

  • tomek

    następnie dane o kondycji fizycznej użytkownika przesyłane są dalej o google, który odsprzedaje je firmą ubezpieczeniowym, farmaceutycznym etc.


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry