Korn w warszawskim Parku Sowińskiego

AKTUALNOŚCI, POLSKA, ROZRYWKA, WYDARZENIA KULTURALNE

15 sierpnia w Parku Sowińskiego w Warszawie wystąpi numetalowy zespół Korn. Koncert będzie drugą częścią cyklu Rock in Summer; jako pierwsza zagrała 20 czerwca formacja Rise Against. Korn supportować będą polskie zespoły Hunter i Chassis. To drugi występ formacji Jonathana Davis w Polsce w ostatnich dwóch latach: w zeszłym roku grupa wystąpiła na warszawskim Ursynaliach na kampusie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Koncert w Warszawie wchodzi w skład ogólnoświatowej trasy koncertowej The Path of Totality Tour, promującej wydany w grudniu 2011 r. album Korn, The Path of Totality, który spotkał się z mieszaną reakcją krytyki i zajął 10. miejsce na liście Billboard 200.

Korn został założony w 1993 r. w Kalifornii z inicjatywy muzyków grupy L.A.P.D. – Jamesa Shaffera (gitara), Reginalda Arvizu (gitara basowa) i Davida Silveria (perkusja), do których potem dołączył wokalista Jonathan Davis. Zespół ma w dorobku dziesięć albumów studyjnych, dwa albumy koncertowe, jedną kompilację i czterdzieści jeden singli. Największy sukces komercyjny odniósł jak dotąd album Follow the Leader, który tylko w USA sprzedał się w nakładzie ponad 5 mln egzemplarzy.

Piotr Sitnik
Źródła:
http://rockinsummer.pl/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry