Zagrożenia w Internecie. Chroń swoje dziecko!

AKTUALNOŚCI, INTERNET, POLSKA, SOCIAL MEDIA, STRONY WWW

Internet, to nie tylko codzienne źródło informacji i szeroko pojętej rozrywki. W sieci funkcjonuje wiele zagrożeń, zna które najmłodsi użytkownicy nie są przygotowani. W dobie facebook’a i innych portali społecznościowych coraz większa część rodziców obawia się, że ich dzieci mogą zostać skrzywdzone poprzez kontakt z „ludźmi z Internetu”.

sxc


Obawy te są uzasadnione, bowiem coraz częściej stykamy się propagowaniem zakazanych treści wśród dzieci, jednak niepokojącym staje się fakt, iż sami rodzice nie stosują zbyt wyrafinowanych sposobów ochrony dla swoich pociech. Często tej ochrony po prostu nie ma.
Rynek oprogramowania oferuje wiele sposobów ochrony najmłodszych w sieci, istnieją aplikacje, które automatycznie monitorują sposób korzystania z Internetu i przez kogo.

Wystarczy jedynie utworzyć konto dla swojego dziecka oraz wybrać ustawienia modułu wedle własnych preferencji. To proste czynności i nie wymagają specjalnych kwalifikacji, a mogą skutecznie zapewnić naszym pociechom stałą ochronę podczas korzystania z przeglądarki internetowej.

Joanna Kukowska

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry