Gojira serwuje L’Enfant Sauvage

AKTUALNOŚCI, MUZYKA, POLSKA, ROZRYWKA

Gojira, francuski zespół metalowy, który w czerwcu gościł w Polsce z okazji warszawskich wydał nowy, piąty album studyjny, L’Enfant Sauvage. Jest to debiut formacji w wytwórni Roadrunner Records, z którą związane są tacy artyści jak Nickelback, Soulfly, Lynyrd Skynyrd, Slipknot i Billy Talent.

Album jak dotąd został bardzo ciepło przyjęty przez krytykę. The Guardian, dając płycie najwyższą możliwą ocenę w swojej skali, napisał, że „Gojira ustaliła nowy standard w muzyce metalowej”. BBC Music nazwało zespół „jedną z najlepszych formacji naszego pokolenia”, zaś L’Enfant Sauvage „jest tylko potwierdzeniem ich wysokiej pozycji na rynku”.

L’Enfant Sauvage uplasował się na 7. miejscu francuskiej listy przebojów i na 34. amerykańskiej Billboard 200. Zespół zapowiedział ogólnoświatową trasę koncertową promującą album, która ma objąć m.in. Stany Zjednoczone, Niemcy, Włochy, Francję, Wielką Brytanię i Japonię.

Formacja powstała we Francji w 2001 r. z inicjatywy braci Joe i Mario Duplantierów. Ich album The Way of All Flesh z 2008 r. znalazł się na szczycie amerykańskiej listy Heatseekers i został umieszczony na 5. miejscu najlepszych albumów roku przez magazyn Metal Hammer.

Źródła:
http://www.metacritic.com/music/lenfant-sauvage
http://www.gojira-music.com/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry