Dobiegła końca kolejna edycja Brave Festivalu

AKTUALNOŚCI, POLSKA, ROZRYWKA, WYDARZENIA KULTURALNE

Dobiegła końca kolejna edycja Brave Festivalu, która od 2 do 7 lipca odbywała się we Wrocławiu. Festiwal przebiegał pod hasłem „Wtajemniczenia kobiet” i składał się z dwóch części – występu dzieci ze wszystkich stron świata i koncertu zespołu „Tarttt” z Mali, składającego się z Tuaregów, którzy poznali się w obozie w Burkina Faso.

fot. brave festival 2012


Przez cały tydzień w stolicy Dolnego Śląska można było poznawać odległe tradycje, prastare obrzędy z różnych zakątków świata. W tym roku pierwsze skrzypce grały kobiety, które wprowadzały widzów w dawno zapomniane rytuały. Na wrocławskich scenach wystąpiło ponad 230 artystów z 20 krajów, w tym dzieci biorące udział w Brave Kids. W tym roku podczas festiwalu po raz pierwszy można było wziąć udział w Forum Kobiet.

Były to spotkania, których głównymi przedstawicielkami były kobiety z różnych kultur. Miało też miejsce 17 spotkań warsztatowych. Natomiast podczas Przeglądu Filmowego można było obejrzeć 26 filmów, m.in. o kulturze Maroka. Każdy dzień Festivalu kończył się w Klubie Festiwalowym Mleczarnia. Więcej informacji na temat Brave Festivalu można znaleźć na głównej stronie imprezy.

Anna Sokół

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry