Powrót czarodziejki z księżyca

AKTUALNOŚCI, FILM, MEDIA, POLSKA, ROZRYWKA, ŚWIAT

Bardzo dobra wiadomość czeka na fanów popularnej bajki anime (skrót ten oznacza po prostu bajki animowane), która robiła u nas furorę kilka lat temu. Mowa o „Czarodziejce z księżyca”, która debiutowała w 1991 roku jako manga, czyli współcześnie rozumiany japoński komiks. Tytułowa czarodziejka nazywa się Usagi Tsukino i, jak sam tytuł wskazuje, posiada niezwykłe moce.

Dar ten wymusza jednak na niej obowiązek walki ze złem. Po pewnym czasie Usagi dowiaduje się, że nie jest jedyną osobą obdarzoną takimi mocami i że na świecie żyje więcej czarodziejek. W 1992 roku powstała pierwsza seria anime. Później „Czarodziejka z księżyca” doczekała się jeszcze czterech kolejnych serii, a także trzech filmów kinowych, w reżyserii Hiroki Shibatu, jednego musicalu oraz serialu aktorskiego.

Powstały także platformowe gry wideo oparte na historii Usagi Tsukino. Teraz popularne anime doczeka się nowej serii, której premiera zaplanowana jest na przyszły rok. Na razie niewiele na temat tej produkcji wiadomo, jednak już teraz możemy podać, że piosenkę do niej zaśpiewa grupa Momoiro Clover Z, która jest bardzo popularna w Japonii.

Anna Sokół

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry