Zmarł znany, amerykański aktor, Ernest Borgnine.

AKTUALNOŚCI, GWIAZDY, ROZRYWKA, ŚWIAT

Zmarł znany, amerykański aktor, Ernest Borgnine. Zagrał w ponad 100 filmach i wielu serialach. Jednak najbardziej znany był ze swojego błyskotliwego występu w sitcomie „McHale’s Navy”, popularnym w latach 60.

Natomiast rola w melodramacie „Marty”, z 1955 roku, przyniosła Borgnine’owi Oscara za najlepszą rolę pierwszoplanową. Aktor zagrał tam Marty’ego, ubogiego rzeźnika w średnim wieku. Mimo starań matki, która chce by syn wreszcie się ożenił, ten nie zamierza zmieniać swojego statusu. Lecz pewnego dnia poznaje nauczycielkę, z którą odnajduje wspólny język…

Ernest Borgnine urodził się 24 stycznia 1917 roku w Hamden, w Connecticut. Był pięciokrotnie żonaty. Z ostatnią żoną, Tovą Traesnaes był związany od 1973 roku.

Ernest Borgnine miał 95 lat, gdy umarł na niewydolność nerek. Swoje ostatnie chwile spędził w otoczeniu rodziny, w szpitalu Cedars-Sinai Medical Center w Los Angeles. Jego menedżerka, Lynda Bensky, powiedziała, że „to bardzo smutny dzień”.

Jednym z ostatnich filmów aktora był obraz „Red” (2010), gdzie zagrał razem z takimi gwiazdami jak Morgan Freeman, Helen Mirren czy Bruce Willis.

Anna Sokół

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry