Polacy nie ufają biurom podróży

AKTUALNOŚCI, PODRÓŻE, POLSKA, STYL ŻYCIA

68 proc. Polaków nie ma zaufania do agentów biur podróży – dowodzą tego wyniki tegorocznego badania European Trusted Brands. Podobne nastroje panują w innych krajach europejskich.

Agenci biur podróży reprezentują profesję, do której zaufanie ma jedynie 32 proc. polskich respondentów. Taka postawa została zadeklarowana w tegorocznej edycji badania European Trusted Brands, które po raz 12 przeprowadziło Reader’s Digest.

fot. newsfix.pl


Nie jest to pierwszy raz, kiedy w Polsce odnotowany został tak niski poziom zaufania do reprezentantów biur podróży. W 2011 roku brak zaufania do tej profesji deklarowało 69 proc. ankietowanych Polaków, w 2010 r. – 64 proc.

Średnio we wszystkich 15 krajach europejskich objętych badaniem, agentom biur podróży ufa 34 proc. ankietowanych. Najmniejszym zaufaniem darzą tę grupę zawodową mieszkańcy Chorwacji (9 proc.), Rosji (21 proc.), Portugalii (23 proc.), a także Niemiec (27 proc.) oraz Francji (28 proc.). Największym zaufaniem agenci biur podróży cieszą się w Finlandii (58 proc.) oraz w Belgii i Szwajcarii (50 proc).

Powiązane wpisy

  • sgos

    Najpierw trzeba sprawdzić takie biuro i też zaryzykować, ja nie raz się sparzyłam, ale po zdobytych doświadczeniach najbardziej ufam *****.

  • Daniela

    Ja generalnie wszystkim biurom też nie ufam. Ale od trzech sezonów latam z jednym. Przejrzałam wszystkie informacje w internecie, popytałam itd. I w sumie nigdy się nie zawiodłam, bo wycieczki zawsze organizowali bardzo profesjonalnie. Mam nadzieję, że zawsze tak będzie, bo nie powiem – już się trochę do nich przywiązałam!


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry