Sztuka Versus w Collegium Nobilium w Warszawie juz 13 lipca

AKTUALNOŚCI, POLSKA

Już 13 lipca, w Teatrze Collegium Nobilium w Warszawie, odbędzie się spektakl Chojnickiego Studia Rapsodycznego, pt. „Versus”. Wydarzenie odbędzie się w ramach II Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Studenckich. „Versus” to kameralna sztuka, z trzema aktorami. Traktuje o naturze ludzkiej, walce idei, poglądów.

stock.xchng


Chwyt teatru w teatrze daje możliwość pokazania krótkich scenek, obrazujących, że konfrontacja jest wpisana w ludzkie życie. Spektakl jest inspirowany słuchowiskiem „Walizka” Małgorzaty Sikorskiej – Miszczuk. Reżyserią spektaklu zajął się Grzegorz Szlanga. W obsadzie znaleźli się Dominik Gostomski, Daria Kowalonek i Błażej Tachasiuk.

Chojnickie Studio Rapsodyczne powstało w 2004 roku . Obecnie działa przy Chojnickim Domu Kultury, w województwie pomorskim. Grzegorz Szlanga jest tam Instruktorem. On też jest opiekunem i założycielem Studia. Działalność Studio rozpoczęło jako teatrzyk przy jednym z liceów w Chojnicach. Obecnie gra około 50 spektakli rocznie, tworzy własne projekty i organizuje różnego rodzaju warsztaty. Studio zdobyło wiele nagród, m.in. Nagrodę Główną na Widowisku w 2009 za widowisko „Bon Voyage” i cztery nagrody festiwalu S.O.F.T w 2011 roku w Olsztynie za spektakl „Dzieło Sztuki”.

Chętni, którzy chcą obejrzeć spektakl „Versus” mogą zamówić przez telefon bezpłatne wejściówki. Po więcej informacji zapraszamy na stronę teatrdlawas.pl bądź oficjalną stronę Chojnickiego Studia Rapsodycznego.

Anna Sokół

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry