Wielki powrót Edyty Bartosiewicz

AKTUALNOŚCI, GWIAZDY, MUZYKA, POLSKA, ROZRYWKA, WYDARZENIA KULTURALNE

Jedna z największych gwiazd polskiej muzyki, wspaniała piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów, gitarzystka i producentka muzyczna wraca po 14 latach przerwy na scenę. 14 września o godz. 19.00 w Sali Koncertowej Radia Wrocław odbędzie się długo oczekiwany koncert Edyty Bartosiewicz.

stock.xchng


Jak zapowiadają organizatorzy artystka zaprezentuje poza swoimi największymi przebojami, także nowe utwory, które mają trafić na jej pierwszą od wielu lat płytę. Bilety na to jedno z największych muzycznych wydarzeń w Polsce nie tylko tego roku ale całego dziesięciolecia nie należą jednak do najtańszych. Ich ceny rozpoczynają się od 160 zł.

Edyta Bartosiewicz to jedna z najbardziej utytułowanych, docenianych zarówno przez krytykę jak i publiczność polskich piosenkarek. Jest laureatką 5 Fryderykow i Paszportu Polityki, a magazyn „Tylko Rock” przyznał jej tytuł Osobowości Dziesięciolecia. Do tej pory nagrała 5 solowych albumów, które łącznie sprzedały się w nakładzie około miliona egzemplarzy.

Ostatni z nich „Wodospady” ujrzał światło dzienne w 1998 r. Na sierpień 2002 r. planowano premierę kolejnej płyty, której zapowiedzią był singiel „Niewinność”. Album nie został jednak wydany, a wokalistka zniknęła z polskiego show biznesu na długie lata, sporadycznie koncertując i rzadko występując publicznie.

W 2004 roku nagrała w duecie z Krzysztofem Krawczykiem piosenkę „Trudno tak”, która podobnie jak wiele jej poprzednich utworów odniosła ogromny sukces. Wydawało się, że przełom nastąpi po Orange Warsaw Festival 2010, na którym artystka dała pierwszy od lat koncert. Na nowego singla trzeba było jednak czekać prawie rok. Jego premiera odbyła się 19 maja 2011. Piosenka nosi tytuł „Witaj w moim świecie” i została stworzona przez artystkę do filmu wytwórni Walta Disneya „Kubuś i przyjaciele”.

W 2012 ukazał się singiel zespołu Bracia pt. „Nad przepaścią”, z tekstem Edyty Bartosiewicz, która także gościnnie w nim zaśpiewała.

Nie pozostaje więc nic innego jak mieć nadzieję, że tym razem to juz powrót na dobre i biec kupować bilety, które mimo zawrotnej jak na polskie realia ceny, rozchodzą się jak świeże bułeczki.

Źródło:
http://www.prw.pl/
Monika Kapela

Powiązane wpisy

  • MGregor

    No nareszcie! Wiedziałem, że to musi nastąpić. Szkoda tylko, że mieszkając we Wrocławiu nie będę mógł tego zobaczyć na żywo. Mam nadzieję, że będzie sukces, który zachęci Panią Edytę do kolejnych występów i wydania płyty. Super!


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry