Eastwood zagra jazz na warszawskiej Starówce

KONCERTY, MUZYKA, ROZRYWKA

Syn Clinta Eastwooda, Kyle, muzyk jazzowy, wystąpi 11 sierpnia w Warszawie w ramach Międzynarodowego Plenerowego Festiwalu Jazz na Starówce. Muzyk udzielał się w tworzeniu ścieżek dźwiękowych do sześciu filmów z udziałem ojca, współpracował również z najlepszymi przedstawicielami światowej sceny jazzowej, m.in.: Erin Davis (syn Milesa), Bunny Brunel i Michael Stevens.

pixgremlin/wikipedia


Eastwood nagrał pięć albumów studyjnych, z czego ostatni, Songs from the Chateau, został wydany nakładem Candid Records w 2011 r.

Wybór Eastwooda tłumaczyła Iwona Strzelczyk-Wojciechowska, członkini komitetu organizacyjnego festiwalu, na antenie Polskiego Radia: – Staramy się zapraszać interesujących muzyków, często takich, którzy jeszcze nie mieli okazji zaprezentować się polskiej publiczności. (…) Kyle jest uznanym już muzykiem jazzowym, gra na kontrabasie, na gitarze basowej, komponuje nie tylko muzykę jazzową, ale i filmową.

Poza tym na scenie festiwalu pojawią się m.in. International Jazz Stars Group, Michael Wollny Project, Jeff Lorber i Paweł Kaczmarczyk.

Piotr Sitnik

Źródła:
http://www.jazznastarowce.pl/index.php?a=festiwal-jazz-na-starowce-artysci&b=7
http://www.polskieradio.pl/9/344/Artykul/636723,Eastwood-zagra-na-Starowce

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry