Ian Anderson zagra jedyny koncert w Polsce

AKTUALNOŚCI, KONCERTY, POLSKA, ROZRYWKA

24 sierpnia w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu wystąpi wokalista i flecista brytyjskiego zespołu rockowego Jethro Tull. Z okazji 40. rocznicy albumu Thick As A Brick muzyk zaprezentuje go w całości wraz z udziałem specjalnych gości. To jedyny zaplanowany koncert Andersona w naszym kraju.

Po raz pierwszy od momentu wydania Thick As A Brick zostanie w całości zaprezentowany na scenie. Występ w Zabrzu jest częścią europejskiej trasy koncertowej artysty, która rozpoczęła się w połowie kwietnia Wielkiej Brytanii i objęła m.in. Szwajcarię, Czechy, Hiszpanię, Niemcy i Francję.

W skład koncertowego zespołu Andersona wchodzą Florian Ophale (gitara), David Goodier (gitara basowa, kontrabas), John O’Hara (keyboard, akordeon) i Scott Hammond (perkusja).

Jethro Tull z Andersonem w składzie (jako jedyny jest w zespole od początku) istnieje od 1967 r. i sprzedało ponad 60 mln swoich nagrań. Ich muzyka cechuje się melodyjnością uzyskiwaną przez łączenie wpływów rocka, bluesa, jazza i muzyki poważnej. Zespół w całej karierze wydał 21 albumów studyjnych i 32 single, w tym „Living in the Past”, wydany w 1969 r. utwór potępiający wojnę w Wietnamie, który zajął 11. miejsce na liście Billboard Hot 100.

Piotr Sitnik

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry