Murdered Love grupy P.O.D.

MUZYKA, ROZRYWKA

10 lipca wytwórnia Razor & Tie wydała ósmy studyjny album amerykańskiego raprockowego zespołu P.O.D. (skrót od „Payable on Death”, pol. Płatne w momencie śmierci). Dotychczas wydano dwa single promujące album: „Lost in Forever (Scream)” (wydany 17 kwietnia; nakręcono do niego także teledysk) i „Murdered Love” (wyd. 3 lipca).

Zespół powrócił do współpracy z producentem ich dwóch poprzednich albumów, Howardem Bensonem. Na płycie znalazło się 11 utworów nagranych na przełomie 2011 i 2012 r.

Allmusic w recenzji Murdered Love docenił zdolność muzyków P.O.D. do mieszania ze sobą nurtów grunge’owych i metalowych z popową melodyjnością i lekkością, zauważył również odwołania do amerykańskiej sceny hiphopowej lat 90., czego jawnym dowodem jest gościnny występ Sen Doga, członka grupy Cypress Hill, w utworze „West Coast Rock Steady”.

Formacja powstała w 1992 r. w San Diego w Kalifornii. W jej skład wchodzą wokalista Sonny Sandoval, perkusista Wuv Bernardo, basista Traa Daniels i gitarzysta Marcos Curiel. Dotychczas ich największym sukcesem komercyjnym był album Satellite, który zdobył status potrójnej platyny w Stanach Zjednoczonych (3 mln sprzedanych egzemplarzy). 25 maja 2011 r. grupa wystąpiła w Polsce w warszawskim klubie Proxima.

Piotr Sitnik

Źródła:
http://www.allmusic.com/album/murdered-love-mw0002352090
http://www.metacritic.com/person/pod

Powiązane wpisy

  • Jaahquubel

    Koncert w Proximie i cała trasa po Europie były odwołane…


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry