Scott Sanders znowu zajmie się blaxploitation

AKTUALNOŚCI, FILM, ROZRYWKA

Mówi się, że Scott Sanders wywrócił do góry nogami gatunek blaxploitation. Został on stworzony w latach 70 ubiegłego wieku, w obrębie kina afroamerykańskiego. Był to czas wzmożonego powstawania filmów na temat wyzysku, które były przeznaczone dla publiczności afrykańskiego pochodzenia.

stock.xchng


W tego typu filmach zatrudnia się czarnoskórych aktorów i wykorzystuje muzykę soul i funk. Reżyser Scott Sanders stworzył na tej zasadzie film „Black Dynamite” (2009), gdzie pokazał kino blaxploitation w humorystycznym ujęciu. Teraz zamierza zająć się filmami o luchodorach. Lucha libre oznacza po hiszpańsku „walkę w stylu wolnym”. Walczący, luchadores, są prawdziwymi gwiazdami w swojej ojczyźnie. Ich styl jest połączeniem zapasów z burleską i sztuką cyrkową. Właśnie ruszyły zdjęcia do filmu „Aztec Warrior”.

Na ekranie zobaczymy Luisa Guzmana, Terry’ego Crewsa i meksykańskiego komika Eugenio Derbeza. Inspiracją dla Sandersa są podobno różne produkcje, m.in „Santo y Blue Demon contra el doctor Frankenstein”. Urugwajskie studio Aparato („Panic Attack!”) zajmie się efektami specjalnymi do filmu, ich zadaniem będzie m.in. stworzenie robotów.

Anna Sokół

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry