„Trybiki” zespołu Valdo

AKTUALNOŚCI, MUZYKA, ROZRYWKA

25 czerwca nakładem wytwórni Luna Music ukazał się studyjny album zespołu Valdo pt. Trybiki. Na płycie znalazło się piętnaście rockowych, melodyjnych kompozycji w większości autorstwa frontmana, gitarzysty i wokalisty Radosława Żydonika. Materiał na Trybiki został nagrany w 2011 r. podczas sesji w Morągu, Ostródzie i Gdyni.

To trzeci longplay grupy, która powstała w 1997 r. w Morągu (woj. kujawsko-pomorskie) i ma na koncie nagrania Linoskoczek (2004) i Na Krawędzi Snu (2007, wydane również przez Luna Music). Pierwszą próbą zaistnienia było wydane w 1998 r. eponimiczne demo Valdo, dzięki któremu utwory zespoły pojawiły się na Liście Przebojów Radiowej Trójki, zaś osiągnięta dzięki niemu pozycja pozwoliła wyruszyć w pierwszą trasę koncertową.

Jako główne muzyczne inspiracje członkowie grupy wymieniają takich artystów jak John Frusciante, King Crimson, Mike Patton, The Doors.

Valdo tworzą oprócz Żydonika Piotr Siejka (gitara basowa, współzałożyciel grupy) i Grzegorz Iwaniec (perkusja). W 2009 r. grupę opuścił gitarzysta Mariusz Kalinowski.

Piotr Sitnik

Źródła:
http://luna.pl/sklep/album/250

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry