Dokotraty honoris causa przyznawane przez Uniwersytet Opolski.

AKTUALNOŚCI, NAUKA, POLSKA

„Doctor honoris causa” jest honorowym stopniem naukowym, nadawanym przez uczelnie osobom szczególnie zasłużonym dla nauki i kultury. Takie wyróżnienie przyznał Uniwersytet Opolski dwóm zagranicznym polonistom podczas V Kongresu polonistyki Zagranicznej w Brzegu.Doktoraty otrzymal

stock.xchng

i prof. Rolf Fieguth ze Szwajcarii oraz prof. Cheng Byung Kwon z Korei Południowej.

Wygłaszając mowę pochwalną z okazji nadania „Doctor honoris causa” profesorowi Fieguthowi podkreślono, iż jest on znakomitym slawistą, germanistą i historykiem , który dedykował spory odcinek życia na badanie literatury polskiej. Warto również wspomnieć, że Fieguth jest współwydawcą trzynastu tomów wydań Gombrowicza na runku niemieckim, zatytułowanych „Gesammelte Werke” i to właśnie temu polskiemu artyście poświęcił najwięcej czasu.

Laudacja dla profesora Kwona była również wzbogacona o liczne fragmenty z życia polonisty. Profesor włożył wiele starań w promowanie kultury polskiej. Przyczynił się m.in. do tego za sprawą swojej pracy magisterskiej na temat twórczości Czesława Miłosza bądź tłumacząc „Pana Tadeusza” na język koreański.

Źródło: Uniwersytet Opolski

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry