Dolina Charlotty wita legendy rocka

KONCERTY, ROZRYWKA

Na przełomie lipca i sierpnia w słupskiej Dolinie Charlotty zaplanowano szereg koncertów z udziałem światowych i rodzimych legend sceny rockowej. Serię rozpoczną już 13 lipca Ray Manzarek (wokal, keyboard) i Robby Krieger (gitara) – byli członkowie kultowej grupy The Doors.

Następnego dnia zagrają Ten Years After, angielski jazz-rockowy zespół założony przez Alvina Lee (wokal, gitara) i Leo Lyonsa (gitara basowa), blues-rockowa grupa Savoy Brown, koncertująca niemal nieustannie od ponad 40 lat, i amerykańska formacja Cactus, której frontmanem jest Carmine Appice.

Druga część festiwalu przypada na 10-12 sierpnia, kiedy to wystąpią: Kruk, Acid Drinkers, Thin Lizzy, Chemia, Budka Suflera Uriah Heep, Perfect i Paul Rodgers. Dla angielskiego wokalisty, znanego z występów w takich grupach jak Bad Company i Queen, jest to pierwszy koncert w Polsce.

Festiwal jest częścią cyklu wydarzeń kulturowych odbywających się w Dolinie Charlotty od kwietnia dosierpnia br. Zorganizowano tutaj majówkę, potem, 29 czerwca, wieczór kabaretowy z udziałem Neonówki i Ani Mru Mru. 28-29 lipca wystąpią kompozytorzy muzyki klasycznej w ramach Słupskiego Festiwalu Charlotta Classica, zaś 3 sierpnia znowu swoje siły pokażą kabareciarze (m.in. kabaret Moralnego Niepokoju).

Piotr Sitnik

Źródła:
http://www.legendyrocka.pl/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry