III Edycja projektu „Graffiti- sztuka miasta”

AKTUALNOŚCI, POLSKA, ROZRYWKA, WYDARZENIA KULTURALNE

Graffiti jest wizualną sztuką uliczną, w której artyści starają się kwestionować otaczający ich świata z ich własnym językiem. Termin graffiti niestety najczęściej kojarzony jest z wandalizmem i nielegalnym działaniem, wzbudzając w ten sposób wiele kontrowersji wśród społeczeństwa. Naprzeciw temu wyszedł łódzki projekt „Graffiti- sztuka miasta” edukując młodzież w zakresie street artu oraz zakresu estetyki i wychowania w poczuciu odpowiedzialności za przestrzeń publiczną.

zdjęcie jest z tej strony : graffiti-sztukamiasta.pl

W najbliższą sobotę odbędzie się w łodzi trzecia już edycja tego projektu, mający na celu przełamanie stereotypu o sztuce graffiti jako bezmyślnym i bezużytecznym „bazgraniu po ścianach”. Projekt zaczął się od teoretycznego przygotowania uczestników poprzez warsztaty i szkolenia dotyczące projektowania plastycznego. Kolejny element stanowiły zajęcia praktyczne prowadzone przez profesjonalnych twórców street artu oraz warsztaty wokalno-muzyczne.

Najlepsi uczestnicy projektu namalują mural na terenie Domu Dziecka nr 1 w Łodzi o tematyce zaproponowanej przez miejscową społeczność.

Joanna Kukowska
Żródło: graffiti-sztukamiasta.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry