Kolejna edycja konkursu Filmwebu

AKTUALNOŚCI, FILM, POLSKA, ROZRYWKA

Rozpoczęła się 2. edycja konkursu krytyczno-filmowego Filmwebu „Powiększenie”. Konkurs ma być dla laureatów pierwszym krokiem w karierze. Każdy z uczestników powinien wysłać Zestaw konkursowy, który składa się z dwóch tekstów. Są to recenzja i artykuł, które będą połączone kontekstowo. Artykuł ma nawiązywać, rozszerzać tematykę recenzji.

Recenzja, ze spacjami, powinna liczyć nie więcej niż 4 tysiące znaków, natomiast artykuł nie więcej niż 16 tysięcy znaków ze spacjami. Oba teksty nie mogły być wcześniej publikowane. Konkurs przeznaczony jest dla młodzieży, ludzi do 30 roku życia. Prace można nadsyłać do 31 lipca 2012 roku. Informacje, gdzie można nadsyłać prace znajdują się na stronie Filmwebu.

Za najlepszą pracę, poświęconą polskiemu kinu można otrzymać dodatkową nagrodę w wysokości 1000zł, którą ufundował Polski Instytut Sztuki Filmowej. W jury tej edycji znajdują się Kinga Gałuszka (PISF), reżyser Jan Komasa, Radosław Osiński, czyli zwycięzca pierwszej edycji konkursu, krytyk i publicysta Tomasz Raczek, Kazimiera Szczuka i, jako przewodniczący, Michał Walkiewicz. Nagrody zostaną wręczone we wrześniu, na Filmweb Offline, czyli na corocznym zjeździe użytkowników Filmwebu. Pełny regulamin konkursu znajduje się na stronie Filmweb.

Anna Sokół

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry