Rockowe Węgorzewo staruje 13 lipca.

AKTUALNOŚCI, KONCERTY, POLSKA, ROZRYWKA, WYDARZENIA KULTURALNE

Coraz bardziej zagęszcza się festiwalowa mapa Polski. Fani muzyki mają coraz większy problem z wyborem na który z licznych letnich festiwali wybrać się w kolejny weekend, zwłaszcza, że właściwie co tydzień staruje kilka z nich. W piątek 13 lipca rozpocznie się m.in. pod nazwą Seven Festival Music & More kolejne rockowe święto w Węgorzewie.

Poza konkursem młodych zespołów na dwóch festiwalowych scenach wystąpią największe gwiazdy rodzimego rock’n’roll’a. Nie sposób wręcz wymienić headlinerów tego festiwalu, bo właściwie każdy zespół to żywa legenda. Obok takich weteranów scen wszelakich jak Dżem, Armia, Voo Voo, Farben Lehre czy Acid Drinkers podczas darmowych koncertów na scenie Grand Prix już od czwartku prezentować się będą młode, ale obiecujące i juz utytułowane wschodzące gwiazdy polskiej muzyki takie jak The Lollipops, Kuska Brothers, Noko czy Raggafaya. Wśród pięknego krajobrazu mazurskich jezior spotka się więc co najmniej kilka pokoleń rock‘n’roll’owców by wspólnie celebrować swoje święto.

Początki węgorzewskiego festiwalu sięgają 1991 r., kiedy to istniejąca tu jednostka wojskowa zorganizowała „Otwarty Przegląd Wojskowych Zespołów Rockowych”. Impreza wielokrotnie zmieniała nazwę odbywając się w kolejnych latach m.in. pod takimi szyldami jak „Festiwal Rockowy Węgorzewo”, „Prince Rocks Poland”, „EB Rock Festiwal” czy „Union of Rock”.

W 2010 festiwal został zorganizowany pod nazwą „Seven Festival Music & More”, nawiązująca do siedmiu jezior w kompleksie Jeziora Mamry oraz Siedmiu cudów natury, o którego miano ubiegało się Pojezierze Mazurskie. Podczas 18 dotychczasowych edycji (trzykrotnie w latach 1998, 2000 i 2001 festiwal się nie odbył) na festiwalowej scenie swoje pierwsze kroki stawiało wiele zespołów, które dziś stanowią trzon polskiej muzyki rockowej. Laureatami konkursu w Węgorzewie są m.in. Sweet Noise, Coma, transsexdisco czy Radio Bagdad. Na węgorzewskiej scenie wielokrotnie występowały także zagraniczne gwiazdy m.in. Anathema, Biohazard czy Dog Eat Dog.

Monika Kapela

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry