Oranżada. Wstrząśnięta, nie mieszana

MUZYKA, ROZRYWKA

2 czerwca ukazał się nakładem wytwórni Micro Fon czwarty album studyjny zespołu Oranżada zatytułowany Once Upon a Train. Materiał na album został nagrany w marcu 2011 r. w Analogowym Rogalowie.

Założony w 2002 r. w Otwocku zespół tworzą: Robert Derlatka (wokal, gitara basowa), Przemysław Guryn (gitara, wokal), Michał Krysztofiak (gitara), Maciej Labudzki (instrumenty perkusyjne, efekty dźwiękowe) i Artur Rzempołuch (perkusja). Trzy poprzednie albumy grupy to ARS Mundi (2005), Drzewa w Sadzie Zdzikły (2006) i Samsara (2010), zespół także nagrał ścieżkę dźwiękową do filmów „Hipnoza” (2011) i „Rodziny Rozdzielone” (2011)

Album został dobrze przyjęty przez krytyków. Jacek Świąder z „Gazety Wyborczej” napisał: „Pulsujące kompozycje Oranżady, kojarzonej z muzyką psychodeliczną i krautrockową, już wcześniej przywodziły na myśl podróż. Teraz zostało to nazwane wprost.”. Rafał Ziemba, recenzent portalu ProgRock.org.pl, podkreślił wysoką jakość warstwy instrumentalnej płyty, jej koncepcyjność i stanowczą postawę muzyków zespołu, którzy oparli się nagrywaniu muzyki komercyjnej

Piotr Sitnik

Źródła:
http://www.oranzada.com/
http://independent.pl/n/14892

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry