Śmierć współzałożyciela zespołu The Frogs

AKTUALNOŚCI, MUZYKA, ROZRYWKA, ŚWIAT

9 lipca w wieku 57 lat zginął Dennis Flemion, perkusista poprockowej grupy The Frogs. Muzyk utonął w jeziorze w hrabstwie Racine w stanie Wisconsin w USA. Jego ciało zostało wyłowione dzień później i poddane sekcji zwłok. W związku z jego śmiercią przyszłość formacji staje pod znakiem zapytania.

stock.xchng


The Frogs powstał w 1980 r. z inicjatywy braci Jimmy’ego i Dennisa Flemion. W ciągu ponad 30-letniej kariery grupa wydała osiem albumów studyjnych, z czego ostatni, Count Yer Blessingsz, ukazął się w 2012 r. Znakiem markowym zespołu były ociekające ironicznym humorem, makabryczne teksty, poruszające takie tematy jak rasa, religia, seksualność. Ich klasycznym albumem jest utrzymany w stylu grunge Racially Yours (1991), gdzie teksty piosenek pisane są z punktu widzenia biało- i czarnoskórych, postawionych w niecodziennych sytuacjach.

W 1993 r. Flemion poznał Kurta Cobaina, dla któego wraz z zespołem nagrał film, Toy Porno. Rok później piosenkarz Beck Hansen użył sampla z „I Don’t Care If U Disrespect Me (Just So You Love Me)” w swoim utworze „Where It’s At”. W 1995 r. Pearl Jam nagrał cover utworu The Frogs, „Rearviewmirror”, i umieścił go jako strona B na singlu „Immortality”. W dowód wdzięczności Flemion miał Eddiemu Vedderowi, frontmanowi Pearl Jam, tekturowe skrzydła nietoperza, które następnie można było zobaczyć na scenie podczas trasy koncertowej zespołu, a także na okładce albumu Touring Band 2000. W 1997 r. muzycy The Frogs wyruszyli na wspólną trasę koncertową z piosenkarzem heavymetalowym, byłym frontmanem grupy Skid Row, Sebastainem Bachem.

Poza grą w The Frogs Flemion był w latach 1996-97 członkiem The Smashing Pumpkins, gdzie zastąpił na keyboardzie zmarłego w wyniku przedawkowania narkotyków Jonathana Melvoina. Z tym zespołem muzyk grał potem kilkakrotnie jednorazowe koncerty: w 2003, 2007, 2008, i 2009 r.

Nie wiadomo, czy zespół wyjedzie na trasę koncertową promującą najnowszy album. Ostatni duży występ grupa zaliczyła na festiwalu All Tomorrow’s Parties w maju 2011 r.

Źródła:
http://www.thefrogsarchive.com/bio.html
http://www.citypaper.net/articles/120700/ae.20q.shtml

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry