„W drodze” w kinach w pełnej wersji już 14 września

AKTUALNOŚCI, FILM, GWIAZDY, POLSKA, ROZRYWKA

Już 14 września tego roku na ekrany kin w naszym kraju wejdzie film „W drodze”. Jest to filmowa adaptacja książki Jacka Kerouaca. Był on amerykańskim pisarzem, poetą, jednym z najwybitniejszych przedstawicieli Beat Generation (nieformalny, awangardowy ruch literacko-kulturowy, propagujący idee anarchistycznego indywidualizmu i nonkonformizmu). Tematyka jego książek, często autobiograficznych, kręci się wokół jego własnych podróży, przemyśleń i refleksji.

Książka „W drodze” została wydana w 1957 roku, kilka lat przed śmiercią Kerouaca. Pisarz zmarł w 1969 roku na Florydzie, z powodu udaru mózgu. Został pochowany w rodzinnym mieście Lowell. Książka bazuje na podróży autora i jego przyjaciół po Stanach. Uważana jest za manifest Beat Generation. Oryginalnie użyto w niej prawdziwych imion i nazwisk, autor zmienił je dopiero na życzenie wydawcy. Film, który powstał na jej podstawie, opowiada historię Sala Paradaisa ( w tej roli Sam Riley) i Deana Moriatry ( w jego rolę wcielił się Garrett Hedlung), dwójki przyjaciół, którzy nie akceptują klasycznego stylu życia, narzucanego przez społeczeństwo.


Zakochani w swoich ideach, buntują się przeciwko obowiązującym regułom i chcą wyruszyć w podróż po Ameryce. Podróż pomoże im odnaleźć sens życia. Jest ona spełnieniem marzeń całej generacji, wyzwaniem rzuconym nudzie współczesnych im czasów.

Film wyreżyserował Walter Salles („Obca ziemia”), za scenariusz odpowiada Jose Rivera. Jest to wspólna produkcja Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Francji. Oprócz wyżej wspomnianych aktorów, pojawią się też tacy jak Kristen Stewart (odtwórczyni roli Belli w sadze „Zmierzch”), Kristen Dunst („Zakochany bez pamięci”), Amy Adams („Wątpliwość”) i Viggo Mortensen (Aragorn z trylogii „Władca Pierścieni”). Obraz zostanie pokazany w kinach w dwóch wersjach. Pełna wersja zawiera okazałą ilość scen nagości i seksu (m.in. sceny z udziałem Sama Riley’ego, Garretta Hedlunga i Kirsten Stewart).

Namiętność i pożądanie to jeden z głównych wątków filmu. Ta śmiałość w pokazywaniu intymnych aspektów życia doprowadziła do tego, że w wielu krajach, nawet w USA, „W drodze” trafiło do kin w wersji skróconej, w której takie sceny zostały złagodzone. Polscy widzowie zobaczą pełną wersję. Do naszych kin film trafi jeszcze przed amerykańską premierą.

Anna Sokół

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry