sxc

Widowiskowe „Oblężenie Malborka”

AKTUALNOŚCI, PODRÓŻE, POLSKA, STYL ŻYCIA

Ponad 300 wykonawców, koni, sceny kaskaderskie i widowiskowa pirotechnika. W dniach 19-22 lipca Muzeum Zamkowe w Malborku zaprasza na rekonstrukcje wydarzeń pola bitwy z 1410 roku, gdy polskie wojska oblegały zamek.
sxc
„Nie zabraknie pokazów średniowiecznego rzemiosła, kuchni, muzyki i tańca. Jak za dawnych czasów pod zamkiem rozbiją obóz rycerze, którzy uchylą rąbka tajemnicy średniowiecznego życia wojów” – zapewnia Rafał Mańkus, wicedyrektor Muzeum Zamkowego w Malborku.

Oblężenie Malborka jest imprezą cykliczną, od początku realizowaną przez tych samych ludzi. Coroczny spektakl łączy w sobie elementy teatru i rekonstrukcji historycznej. Aby zgromadzonej w malborskim amfiteatrze publiczności nic nie umknęło, oblężenie będzie filmowane i pokazywane na wielkim ekranie diodowym.

„W tym roku główne role zagrają Robert Gonera i Witold Szulc. Wspierać ich będą Michał Kowalski i Robert Wrzosek a narrację poprowadzi Krystyna Czubówna” – mówi Mariusz Sławiński, reżyser inscenizacji.

Spektaklowi towarzyszy wiele innych inicjatyw, w tym Jarmark Rzemiosł Średniowiecznych, pokazy tańca oraz zabawy i gry średniowieczne, turnieje kusznicze i łucznicze.

Więcej informacji znajduje się na stronie Muzeum Zamkowego w Malborku: www.oblezenie.zamek.malbork.pl

źródło:www.naukawpolsce.pap.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry